Başkan'ın Mesajı
Başkan'ın Mesajı

Sevgili Çukurovalılar,

Biz Çukurova ilçemizi çağdaş bir kent yapmak için yola çıktık. Çukurova Avrupa standartlarında hizmet veren bir ilçe olacak; yol, çöp toplama, kaldırım düzeni, park gibi klasik belediyecilik hizmetleri gelişmiş Batı ülkelerinde nasıl yapılıyorsa bizde de öyle yapılacak, hatta zamanla daha da iyisi olacak, dedik. Yapacağız.

Çukurova kültür-sanat etkinliklerinin yoğun biçimde yapıldığı, sesi Türkiye’nin her yanından duyulacak boyutta şenlikler ve festivallerin gerçekleştirildiği çok özel bir ilçe olacak, dedik. Elbette kolay değil uluslararası ölçekte kültür-sanat festivallerini yapmak ama biz kararlıyız, ne yapıp edip gerçekleştireceğiz.

Çukurova benzerlerinin çok daha ötesinde hizmetlerin gerçekleştirileceği bir yer olacak, dedik. Kesinlikle yapacağız. Örneğin şiddet gören kadınlarımıza Kadın Yaşam Köyü, anne-babası çalışan minik yavrularımız için gece de hizmet veren Semt Kreşleri yapacağız. Her mahallenin sorunu Kent Konseyinde tartışılacak, ücretsiz internet olanağının sağlanacağı Temalı Parklar, her türlü kültür-sanat etkinliğinin yapılabileceği Çukurova Gençlik Merkezi ve Sanat Akademisi, ihtisas müzelerinin yer alacağı Modern Sanat Müzesi, üniversiteli öğrenciler için Modern Yurt Binası,  her mahalleye Modern Muhtarlık binası ve köylerimize Taziye Evleri yapacağız. Sosyal faaliyetlerin de yer alacağı Yaşlı Bakımevi, çöplerin ayrıştırılarak toplanıp yeniden değerlendirileceği yeni Katı Atık sistemi, çok amaçlı Semt Pazarları, pazar yerlerinde Organik Ürün Pazarları oluşturacağız.

Belgesel Film, Tiyatro ve Uluslararası Müzik festivalleri gerçekleştiren, Fotoğraf Maratonu yapan, içinde ulusal ve bölgesel değerlerimizin içinde yer alacağı MiniaTürk’ü olan, Bisiklet Yolları ve engellilerin de yararlanabileceği Spor Tesisleri yapacağız.Bunları ve daha fazlasını hep birlikte gerçekleştireceğiz…

Ve biz Seyhan Baraj Gölü’nden azami ölçüde yararlanan, Teleferik ile gezinti yapan, dev Akvaryumda deniz canlılarını seyretmenin benzersiz keyfini yaşayan, Disneyland’da çoluk çocuk ailece eğlenen bir Çukurova için hayaller kurduk. Hepsini birlikte gerçekleştireceğiz.

Sevgili Çukurovalılar,

Yeni Çukurova geniş caddeleri, düzenli trafiği, engelsiz yolları, sorunsuz kaldırımları, bina giriş ve düzenekleriyle müstesna bir ilçe olacak. Buna yürekten inanın ve bize güvenin, mutlaka yapacağız.

Çukurova’da yaşayan herkese ve her kesime eşit ve adil hizmet vereceğiz. Partili-partisiz, oy vermiş-vermemiş diye asla ayrım yapmadan tüm halkımıza adil ve eşit hizmet götüreceğiz. Verdiğimiz bu sözümüzün de arkasında olacağız. Hiçbir fark gözetmeden tüm halkımızı kucaklamaya yemin ettik, birlikte başaracağız.

Çukurova’da hiç kimse unutulmayacak, kim olursa olsun herkesin sesini duyan bir belediye olacağız. Çünkü biz alışılmışın dışında bambaşka bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz. Sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi olmaya kararlıyız.

Söz vermiştik halkımızın söz ve karar sahibi olacağı yepyeni bir yapı oluşturacağımıza. İnanın bunu da başaracağız. İstediğiniz ve gerekli olduğunda her an belediyeye, ilgili birimlere ve belediye başkanına ulaşabileceksiniz. Seçildikten iki gün sonra masamı ve makam koltuğumu belediyenin bahçesine indirerek halkımızla birlikte olduk. Aracısız ve randevusuz dert dinledik, not aldık, çözüm için yola çıktık. Her cuma öğleden sonra Çukurovalıları Çukurova Belediyesi’nin bahçesinde beklemeye devam edeceğiz.

Sevgili Çukurovalılar,

Ben sırça köşkünde oturan, ulaşılamayan ve makamında vakit geçiren bir belediye başkanı olmayacağım. Kapım her daim açık olacak ve yüreğimiz hep sizinle birlikte çarpacak. SÖZ...

                    Soner ÇETİN

           Çukurova Belediye Başkanı