Emrah KOZAY
Emrah KOZAY

Emrah KOZAY

Çukurova Belediye Başkanı
Özgeçmiş Anasayfa

1982 yılında Adana'da dünyaya gelen Emrah Kozay, Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2012 yılında Adana Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

CHP'de aktif siyaset hayatına 2008 yılında 26 yaşındayken başlayan Kozay, uzun dönem il ve ilçe delegeliği, il ve ilçe seçim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. CHP Adana İl Örgütü Seçim Koordinasyonunda başkanlık dahil çeşitli görevlerde bulundu.

Danışma Kurulu Başkanlığı ve 3 dönem CHP Adana İl Başkan Yardımcılığı görevlerini başarıyla yürüttü. 35. 36. ve 37. Olağan Kurultaylarında kurultay delegesi olarak parti ilkeleri ve programı doğrultusunda demokratik görevini yerine getirdi. 

Özveriyle çalışarak CHP'yi yerelde ve genelde iktidara taşıma konusunda önemli bir rol oynadı. 2018 yılında 36 yaşındayken CHP Adana İl Başkanlığı görevine getirildi ve 2019 yerel seçimlerinde CHP Adana İl Başkanı olarak yereldeki ittifak çalışmalarının öncülüğünü yaptı. Bu çabaları sonucu CHP, 25 yıl aradan sonra Adana Büyükşehir Belediyesi'ni, Ceyhan ve İmamoğlu ilçe belediyelerini kazandı. İl Başkanlığı görevinin ardından da CHP'nin yerelde ve genelde iktidarı için çalışmalarını sürdürdü.

Lise yıllarında basketbol oynayan ve boş zamanlarında kitap okumayı, kültürel yerleri gezmeyi, motosiklete binmeyi seven Kozay, sorumlu vatandaşlık gereği birçok sivil toplum kuruluşunda üyeliklerini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

E-Bülten

Bülten listemize e-posta adresinizi kayıt ederek güncellemelerden anında haberdar olabilirsiniz.