ASANSÖR PERİYODİK KONTROLLERİ

      

 

 

       

           T.C.
                            ADANA İLİ                      
         ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

DAHA GÜVENLİ ASANSÖRLER, DAHA GÜVENLİ ÇUKUROVA!

24 Haziran 2015 tarih ve 29396 sayılı Resmi Gazete‘ de Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Yönetmeliği hükümlerine göre;

**Bina Yöneticisi, kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile asansörlerin yılda en az bir kere kontrolünü yaptırmaktan sorumludur.

Bu kapsamda ilçemiz sınırları içerisinde bulunan yapılardaki asansörlerin yıllık kontrollerinin yaptırılması amacı ile A tipi muayene kuruluşu olan ‘’ROYALCERT Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş.’’ ve Çukurova Belediyesi arasında görevlendirme sözleşmesi yapıldı.

15 Temmuz 2015 tarih ve 2941 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Asansör Periyodik Kontrolleri için Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliğ – EK 7 (periyodik kontrol taban ve tavan ücretleri) en alt limiti olarak Belediyemiz tarafından belirlenmiş olup, ilgili yönetmelikte belirtilen ve kurumumuz tarafından alınabilecek olan % 10 luk ilgili idare payı da alınmamıştır.

Binanızdaki asansörlerin kontrollerinin yapılması için RoyalCert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri AŞ’ye   tespit edilmesidir. Bu aşamada hem bakım firmasının hem de yönetimin üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirip getirmediği tespit edilmiş olmaktadır. Uygulamalarımız sizlerin can ve mal güvenliği içindir. Bu konuda göstereceğiniz yakın ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederiz.

 

A Tipi Muayene Kuruluşu İletişim Bilgileri:

ROYALCERT Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş.

 Adres : Çukurova Belediye Binası Çukurova / ADANA

 Gsm: 0 533 142 32 32

 Gsm :0 533 142 18 18

 E-posta: cukurova@royalcert.com,  Web sitesi: http://www.royalcert.com/index.php

  

 

                                                                                  Ali ARSLANLIOĞLU

                                                                                  Belediye Başkanı a,

                                                                            Belediye Başkan Yardımcısı

 

ÇUKUROVA BELEDIYESI