Başkan'ın Mesajı

 

 

ÇUKUROVA’NIN FİLİZLERİ

“Her Apartman Bir Öğrenci Okutuyor”

Çukurova Belediyesi olarak, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve bunu yaparken halkı  da yerel yönetim sürecine dahil etmek amacıyla ‘’ÇUKUROVA’NIN FİLİZLERİ-Her Apartman Bir Öğrenci Okutuyor’’ Projemizi hazırladık. Bu proje sayesinde, evlatlarımızın, farklı dini veya siyasi gruplara ihtiyaç duymadan eğitimlerini tamamlayacak olmasını da temel hedef olarak aldık.

Hazırlamış olduğumuz bu projenin eylemsel amacı, Adana Çukurova ilçesi sınırları içerisinde oturan, maddi geliri olmayan veya yeterli olmayan üniversite öğrencilerine öğrenim süreleri boyunca katkı sağlamak.

Proje kapsamında; Çukurova ilçe sınırları içerisinde oturan üniversite öğrencilerimize 10 ay boyunca, aylık 250’şer lira burs vermeyi öngördük. Bu  projeden faydalanacak olan öğrenciler, öncelikle heyetimiz tarafından hazırlanan başvuru dosyasında yer alan evrakları eksiksiz olarak tamamlayıp, belediyemizin ana hizmet binasında bulunan proje ofisimize teslim edecekler. Başvurular için belirlemiş olduğumuz, herhangi bir son başvuru tarihi yoktur. Öğrencilerimizi belirlemek amacıyla kurduğumuz komisyon belgeleri detaylı bir şekilde inceleyecek. İncelemeler neticesinde tespit edilen gerçek ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin projemizden faydalanmasını sağlanacak. Burs ücretleri destek veren apartman/site yönetimleri yada belirlenen temsilciler tarafından direkt öğrencinin hesabına yatırılacak. Öğrencinin banka hesap ve iletişim bilgileri yapılacak olan samimiyet protokolünde yer alıyor.Belediye, bu işin sadece koordinasyonunu üstleniyor. Apartmanlar, birden  fazla öğrenciye de burs verebilme yetkisine sahipler. Projeye katılan her bir apartmanın girişine ‘’Bu Apartmanın Bir Öğrencisi Var’’ plaketi asılacak.

‘’ÇUKUROVA’NIN FİLİZLERİ - Her Apartman Bir Öğrenci Okutuyor’’ projemizin; son dönemde, yerel yönetim ile halkın el ele vererek hayata geçireceği en önemli sosyal sorumluluk projesi olduğunu düşünüyoruz. Bu çalışmanın, sadece Adana’ya değil, tüm Türkiye’ye örnek olacağı inancındayız. Sosyal demokrasi ve insan odaklı belediyecilik anlayışımızla ortaya çıkan bu toplumsal dayanışmada, sizleri de desteğinizle  yanımızda görmekten büyük onur duyuyoruz.

Soner ÇETİN

Çukurova Belediye Başkanı

ÇUKUROVA BELEDIYESI