YARIŞMA AYRINTILARI

Çukurova Belediyesi, sosyoekonomik düzeyi ve entelektüel yapısı Adana’nın diğer ilçelerine göre daha iyi durumdaki 400 bine yakın insanın yaşadığı bir ilçeye hizmet vermektedir. Kültür-sanat etkinlikleri ve festivaller Çukurova ilçesinde daha yoğun ilgi görmektedir.

 

  Çukurova Karikatür Festivali’nde 2 (iki) farklı kategoride yarışma yapılacaktır. İlk yarışma 9-15 yaş arasındaki çocukları kapsayacak, ikinci yarışmaya ise 15 yaş üzerindeki genç ve yetişkinler katılabilecektir. Çukurova Karikatür Festivali’nde ödüllü karikatür yarışmalarının yanı sıra çeşitli sergiler açılacak ve uygulamalı karikatür söyleşileri gerçekleştirilecektir. Başarı ve birincilik ödülleri dışında ayrıca Abidin Dino Özel Ödülü, Oğuz Aral Özel Ödülü, Ali Ulvi Özel Ödülü ve Cemal Nadir Özel Ödülü gibi Türkiye’de karikatüre büyük emek vermiş ustaların adıyla ifade edilen ödüller de verilecektir. Festival ilk yıl ulusal ölçekte olacak, ikinci veya en geç üçüncü yıldan itibaren uluslararası boyut kazandırılacaktır.

 

2016 yılının 4-5-6 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Çukurova Karikatür Festivali’ne ilk yıl Azerbaycan ve Kosova’dan usta iki çizer Agim Krasniqi ve Seyran Caferi konuk olarak katılacaktır.

 

  Festivalde eserleriyle katılacak olan yarışmacılar, konu olarak Çukurova’yı esas alacaklardır. Tarihi, doğal, kültürel ve sanatsal yapısıyla çok özel ve önemli bir yere sahip olan Çukurova temalı yarışmaya katılacak olanlar aşağıda ifade edilen Yarışma Koşullarına uymak zorundadırlar.

ÇUKUROVA BELEDIYESI